Stav objednávky x
Odhlásiť sa

1233 456 3981233 456 398

X
Potrebujete pomoc?
Tu Vás krok
za krokom dovedieme
k tým správnym
pneumatikám.
Vyhľadávanie pneumatík
Šírka
Výška
Priemer
Reifen Finden

Podľa údajov o vozidle
Značka:
Séria modelov:
Rok výroby / typ:
Séria / Verzia:

Mobilizované pneumatiky dobývajú trh

Neexistuje nikto, kto je rád keď dostane defekt. Vozidlo často uviazne na ceste na neprehľadnom alebo nebezpečnom mieste. Prv než budete môcť pokračovať v jazde, musíte zistiť rozsah škody a urobiť jej nápravu. Aby ste sa mohli dostať do najbližšieho servisu je nutné poškodenú pneumatiku vymeniť za rezervu. Ale aj v prípade, že potrebné nástroje aj rezervu máte, môže byť výmena kolesa na rušnom úseku doslova nočnou morou. Na jednej strane ste obklopený pohybujúcimi sa vozidlami a na tej druhej existuje riziko, že i napriek vhodným nástrojom sa Vám matice kolesa nepodarí uvoľniť. Výrobcovia pneumatík sa preto snažia vyhnúť podobným problémom tým, že vyvinuli samo-opraviteľné mobilizované pneumatiky. K dispozícii je viacero takýchto technológii, napr. Runflat, Seal a DriveGuard technológie. Ich technické parametre opisujeme nižšie.

Pneumatiky Runflat


Tyre Hole

Ak pneumatika Runflat stratí tlak stabilizuje sa pomocou samonosných gumených bočníc. Tie sú vyrobené z gumovej zmesi, ktorá zabezpečuje stabilitu pneumatiky v prípade poškodenia. Okrem toho vstavaná zarážka zabraňuje vyskočeniu pneumatiky z disku. S touto pneumatikou je možné pokračovať v jazde až do vzdialenosti 80 kilometrov maximálnou rýchlosťou 80 km/h (v prípade ak z naj pri poškodení unikne vzduch). V prípade poškodenia s následnou stratou tlaku sú k dispozícii senzory, ktoré spustia alarm informujúci vodiča o defekte. V závislosti od modelu sú tieto senzory umiestnené buď priamo v pneumatike, kde merajú teplotu a tlak, alebo systém vyhodnocuje signály senzorov ABS. Vďaka pneumatikám Runflat sú motoristi ušetrení zdĺhavého čakania na príchod odťahovky. Namiesto toho môžu ísť autom priamo do najbližšej garáže. Letné aj zimné Runflat pneumatiky sú dostupné v našom obchode. V závislosti od výrobcu majú pneumatiky Runflat rôzne označenia. Continental napríklad svoje Runflat pneumatiky nazýva SST, čo je ang. skratkou pre „Self Supporting Tyre“.

Toto sú naše najlepšie pneumatiky v Runflat kategórii:

Jednoducho si vyberiete rozmer pneumatiky a rýchlostný index a nájdete si tie správne pneumatiky.

Pneumatiky SEAL


Na rozdiel od pneumatík Runflat sa pneumatiky Seal skutočne dokážu samy opraviť. Hovoríme o pneumatikách so schopnosťou utesniť sa. Pri prepichnutí sú samotesniace pneumatiky navrhnuté tak, aby automaticky utesnili poškodené miesto. Umožňuje to špeciálna lepkavá zmes na vnútornej strane pneumatiky. Táto látka tesne obopne cudzí objekt, napr. klinec. Hneď po jeho vytiahnutí zmes dieru utesní. Tá je do otvoru zatlačená tlakom vzduchu vo vnútri pneumatiky. V dôsledku toho je možné na pneumatike odísť do najbližšieho pneuservisu.

Na rozdiel od pneumatík Runflat technológia SEAL nevyžaduje ani systém kontroly tlaku v pneumatikách, ani špeciálne disky. A navyše sa dá použiť na akomkoľvek vozidle.

Jedným z výrobcov, ktorí vyvinuli technológiu SEAL, je spoločnosť Continental so svojím produktom ContiSeal. Špeciálne pneumatiky ContiSeal využívajú túto novú technológiu a dokážu utesniť vpich až do priemeru päť milimetrov.

Aj keď je technológia považovaná za bezpečnú, výrobcovia kvôli dodatočnej bezpečnosti odporúčajú používať aj systém monitorovania tlaku v pneumatikách. Okrem toho je možné s utesnenou pneumatikou jazdiť ako s akoukoľvek inou pneumatikou bez toho, aby ste jej museli prispôsobiť chod vozidla alebo spôsob jazdy. Legislatíva však vyžaduje čo najskôr obhliadku odborníkom, takže cesta do pneuservisu Vás i tak neminie.

Toto sú naše najlepšie pneumatiky v SEAL kategórii:

Jednoducho si vyberiete rozmer pneumatiky a rýchlostný index a nájdete si tie správne pneumatiky.


Pneumatiky DriveGuard


Technológia DriveGuard stavia na novinke vo vývoji rebrier pneumatiky – na tzv. „chladiacich rebrách“. Vonkajšie steny pneumatiky sú vystužené, vďaka čomu je v oblasti dezénu obzvlášť odolná. Jej bočnice sú navyše robustnejšie a tým menej náchylné na poškodenie.

Poznámka: Používanie systému, ktorý upozorní vodiča, že vozidlo má defekt je povinné! Od roku 2014 musí mať každý, kto používa pneumatiky DriveGuard, vo svojom vozidle elektronický systém detekcie tlaku v pneumatikách.

Podporný krúžok Bridgestone Support Ring


Bridgestone Support Ring (BSR) je ďalší produkt od spoločnosti Bridgestone. BSR je kovový krúžok umiestnený pod dezénom pneumatiky, ktorý výrazne zvyšuje jej stabilitu. Pneumatiky BSR však v súčasnosti nie je možné montovať na každé vozidlo. Na montáž je potrebné špeciále vybavenie, ktoré je zatiaľ výlučne dostupné sieť partnerov spoločnosti Toyota.

Už nikdy neuviaznite s defektom

Výrobcovia pneumatík vyhlásili vojnu defektu a neustále pracujú na vývoji nových technológii na zvýšenie komfortu a bezpečnosti jazdy. Tu je zoznam tých najzaujímavejších ponúk pneumatík v našej predajni:

Ceny zahŕňajú DPH aj dopravu na území Slovensku