Stav objednávky x
Odhlásiť sa

1233 456 3981233 456 398

Vyhľadaj pneumatiky pre motorky
Šírka
Výška
Konštrukcia
Priemer
Reifen Finden
rýchlosť
Podľa modelu motorky
Výrobca:
Kapacita:
Model:
Typ:

Kúpte si moto pneumatiky - a okamžite zažite viac zábavy na cestách

Či už jazdíte po okresných cestách, v meste alebo horských priesmykoch: Správny výber moto pneumatík Vám dodá potrebnú priľnavosť. Kvôli treniu o povrch vozovky sa stávajú pneumatiky najviac namáhanými časťami Vašej motorky. Hneď ako dôjde k veľkému opotrebeniu dezénu je múdre vymeniť staré pneumatiky za nové a tým motorke prinavrátiť dokonalo hladkú prevádzku.mo-tyre

Kedy sú pneumatiky Vašej motorky opotrebované?

Minimálna zákonom stanovená hĺbka dezénu cestného motocykla je 1,6 mm. Pre ľahké motocykle je stanovená na 1 mm. V oboch prípadoch ide o absolútne limity opotrebovania pneumatík. Ak hĺbka dezénu pneumatiky klesne pod túto hranicu, bude to mať vplyv na vaše poistné krytie. Aby ste si zachovali priľnavosť a ovládateľnosť motocykla, pneumatiky by ste mali vymeniť najneskôr vtedy, keď dosiahnete hĺbky 2 mm. Pridaným bonusom je zvýšená bezpečnosť pri jazde na mokrom povrchu.Hĺbku dezénu môžete merať v širokých drážkach strednej oblasti hlavného dezénu. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je použiť jednoeurovú mincu. Ak nie je viditeľný vonkajší zlatý okraj mince, všetko je v poriadku. Keď sa však stane viditeľným, je čas kúpiť nové pneumatiky.

Tip:Ak obľubujete kľukaté cesty, venujte zvýšenú pozornosť stavu dezénu bočníc pneumatík.

Vplyv starnutia na pneumatiky pre motocykle

Okrem hĺbky dezénu je dôležitým faktorom aj celkový stav pneumatík motocykla. Podľa odborníkov sa môžete stretnúť s problémami, ak motorku používate len zriedka alebo ak je dlhší čas zaparkovaná vonku. Meniace sa poveternostné podmienky poškodzujú materiál a na pneumatikách môžu vzniknúť praskliny azmenu ich sfarbenia. V oboch prípadoch je čas objednať si nové moto pneumatiky.Najneskôr po 5 rokoch je tiež vhodné pravidelne kontrolovať, či pneumatiky nie sú poškodené a po 6 rokoch by ste si mali naplánovať kúpu nových. Presný vek si overíte pomocou čísla DOT. Nachádza sa na boku pneumatiky, pričom posledné 4 číslice poskytujú informáciu o mesiaci a roku výroby.

Správne pneumatiky pre rôzne typy motocyklov

Motorke musia pneumatiky sedieť rovnako dobre ako Vám oblečenie – či už motorkárska bunda alebo kombá vrátane chráničov a topánok. V ponuke máme špeciálne pneumatiky pre motorky rôznych typov, od Motokrosových športových, Enduro variánt až po pneumatiky pre Skútre a Mopedy .
Pneumatiky pre moto-touring sú špeciálnym prípadom, ktorý si vyžaduje vašu pozornosť. Napríklad ak uprednostňujete jazdu na kľukatých cestách tak Vám známa značka Michelin odporúča radiálne pneumatiky, pretože obzvlášť vynikajú pri náklone. Na druhej strane, cross-ply pneumatiky sa odporúčajú v prípade, že si so sebou na cestu beriete veľa batožiny a Vaša motorka nie je určená na vysoké rýchlosti.Ak plánujete častejšie jazdy na pretekárskej dráhe, budete potrebovať takisto špeciálne moto pneumatiky, ktoré už niektorí známi výrobcovia montujú štandardne. Avšak, aby ste sa dostali kam chcete, je v prvom rade potrebná cestná spôsobilosť, musíte aspoň niekedy urobiť kompromis. Najdôležitejšie je sa pri dosahovaní maximálnej rýchlosti na pretekárskej dráhe vždy zameriavať na kvalitu gúm. Pri vyberaní tohto typu moto pneumatík sa pozerajte predovšetkým najmä na ich rýchlostný index.

Oplatí sa kupovať lacné pneumatiky na motorku?

Odpoveď na túto otázku závisí vo veľkej miere od toho, či ide o značkové pneumatiky pre motocykle od známych dodávateľov, akými sú Bridgestone alebo Pirelli. Pri bezmenných pneumatikách riskujete, že môžu za zlých poveternostných podmienok spôsobiť nebezpečné situácie s nepredvídateľnými jazdnými vlastnosťami. Navyše je tu vyššie riziko nežiaduceho “shimmy” efektu, kedy sa riadidlá pri určitých rýchlostiach začnú chvieť.

Tip: Aby ste ušetrili peniaze za nové pneumatiky, môžete si u nás kúpiť kvalitné moto pneumatiky v pároch. V závislosti od značky a produktu Vám na ne poskytneme zľavu, ktorá ochráni Vašu peňaženku.

Ktoré moto pneumatiky sedia na ktoré disky?

Interakcia medzi motocyklovými pneumatikami a moto diskami hrá rozhodujúcu úlohu z hľadiska ovládateľnosti a dynamiky jazdy. Jednoznačná odpoveď neexistuje, pretože dôležitých je viacero faktorov. Veľkosť pneumatiky a možná šírka pneumatiky sa určuje na základe existujúcej šírky disku.Pri kúpe tých správnych pneumatík na motorku však zohráva rolu aj typ motorky, na ktorej jazdíte. V minulosti bolo osvedčenie výrobcu spoľahlivým kritériom. Na pneumatiky so zmenenými parametrami z hľadiska konštrukcie a rozmerov si medzitým musíte vybaviť znalecký posudok, čo si vyžaduje zaplatenie poplatku. Pri kúpe nových pneumatík na motorku by ste mali venovať pozornosť schváleniu pneumatík a ich typov EÚ.

Obľúbené elektro motocykle a im vyhovujúce pneumatiky

Elektromotorky sú v dnešnej dobe na cestách stále výnimkou. Jedným z priekopníkov v tejto oblasti je prekvapivo Harley Davidson. Ďalším výrobcom elektromotocyklov je Zero Motorbikes z USA. KTM má vo svojej ponuke pod Freeride modelom i kategóriu E-Enduro. V budúcnosti môžeme očakávať príchod ďalších etablovaných, ale zatiaľ skôr neznámych dodávateľov.
Okrem nového zážitku z jazdy podliehajú pneumatiky pre motocykle rovnakým fyzikálnym a mechanickým podmienkam ako všetky ostatné modely so spaľovacími motormi, v závislosti od typu motocykla. Z tohto dôvodu sa väčšina ľudí pri kúpe štandardných pneumatík rozhoduje pre značkovú kvalitu od známych dodávateľov.

Zabehávanie nových moto pmeumatík

Je dôležité pri zabehávaní nových pneumatík zachovať opatrnosť. Hneď po prezutí sú ešte stále veľmi hladké a ich priľnavosť znížená. To je veľmi ľahké rozoznať najmä v náklonoch – čo predznamenáva riziko pošmyknutia pri neobozretnej jazde.Dávajte pozor na odporúčanie výrobcu na počet kilometroch pri ich zabehávaní vzhľadom na minulé skúsenosti výrobcu. Či už nové pneumatiky dosiahnu vo fáze zabehávania svoj plný potenciál pri 50, 100 alebo 200 km záleží aj na Vašom jazdeckom štýle a zvolených trasách.Pri objednávaní nových pneumatík využite náš internetový portál. Zúžiť svoj výber môžete pomocou kritérií – typ motocykla, veľkosť pneumatík, rýchlostný index a ich preferovaný výrobca. Alebo alternatívne začnite svoj výber pomocou značky vašej motorky. Nikdy nebolo ľahšie nájsť si tie správne pneumatiky pre vašu motorku!
mo-tyre

Ceny zahŕňajú DPH aj dopravu na území Slovensku