Stav objednávky x
Odhlásiť sa

1233 456 3981233 456 398

X
Potrebujete pomoc?
Tu Vás krok
za krokom dovedieme
k tým správnym
pneumatikám.
Vyhľadávanie pneumatík
Šírka
Výška
Priemer
Reifen Finden
Prečítajte hodnoty zadanej pneumatiky 

Podľa údajov o vozidle
Značka:
Séria modelov:
Rok výroby / typ:
Séria / Verzia:

Zip Code

or

City

Zimné pneumatiky - pre bezpečnú jazdu na snehu a ľade!
Počasie a podmienky na cestách sa v zime môžu celkom náhle zmenit. Zimné pneumatiky majú ponúknuť trvale vysokú úroveň bezpečnosti, keď je sucho, keď sú nízke teploty a keď sú vozovky zľadovatené a zasnežené. Označenie M+S (tiež: M & S alebo MS) stojí na štítkoch pre zimné pneumatiky a pre všestranné pneumatiky vhodné na zimu. Niektoré M + S pneumatiky majú naviac snehovú vločku symbolizujúcu vysoký štandard kvality.

Bespečná zmes pre zimné podmienky

Samozrejme, že je dôležité mať veľkú priľnavosť na cestách pokrytých snehom a ľadom. Aby bolo možné zaručiť priľnavosť pri nízkych teplotách, zimné pneumatiky musia byť vyrobené zo špeciálnej gumovéj zmesi, ktorá je odolná voči nízkym teplotám. Tie vlastnosti umožňujú aby sa zimné pneumatiky prispôsobili zasneženým plochám dokonale.

Spravna jazdna plocha v zimných mesiacoch

Zimné pneumatiky majú široké drážky behúňa a viac rebier. Otvorenie a zatvorenie rebier pri jazde zabezpečuje, aby jednotky a brzdné sily boli optimálne prenesené na povrch vozovky. To má za následok stabilitu a spoľahlivé uchopenie aj za nepriaznivých podmienok.

Zmenšené riziko aquaplaningu v zime

Najmä v zime je konštantné riziko, že vrstva vody ktorá pokrýva cestné povrchy vedie k aquaplaningu. Tým, že ponúkajú dobré vlastnosti výtlaku vody, zimné pneumatiky znižujú riziko vzniku aquaplaningu a zabespečujú vodičovi maximálnu kontrolu nad svojím vozidlom za všetkých okolností.

Cestovanie do zahraničia: Dajte si pozor na zákonné požiadavky

Skôr než budete cestovať do zahraničia autom, vždy skontrolujte zákonné požiadavky pre zimné pneumatiky, v zimných podmienkach. Pokiaľ nie je právne definovaný časový rámec pre povinné zimné pneumatiky, ako pravidlo, odborníci odporúčajú jazdu s M + S pneumatikami v období od októbra do Veľkej noci.

Ceny zahŕňajú DPH aj dopravu na území Slovensku