Stav objednávky x
Odhlásiť sa

1233 456 3981233 456 398

X
Potrebujete pomoc?
Tu Vás krok
za krokom dovedieme
k tým správnym
pneumatikám.
Vyhľadávanie pneumatík
Šírka
Výška
Priemer
Reifen Finden
Podľa údajov o vozidle
Značka:
Séria modelov:
Rok výroby / typ:
Séria / Verzia:

Pneumatiky pre elektromobily a hybridy


S postupným pribúdaním elektromobilov na cestách sa elektromobily a vozidlá s hybridným pohonom menia z trendu na trvalú súčasť automobilového trhu. Je len prirodzené, že bolo potrebné vyvinúť aj špeciálne pneumatiky pre elektromobily (alebo vozidlá na elektrický pohon vo všeobecnosti) a hybridy.

Čo zohľadniť pri výbere pneumatík


Bezpečná úroveň priľnavosti, vysoký komfort riadenia a rovnako aj výnimočná ekonomickosť – toto sú požadované kritériá. To ale znamená pre gumárenský priemysel neľahkú úlohu. Vývoj pneumatík pre elektromobily vyžaduje intenzívny výskum. Najmä prémiový výrobcovia sú preto ochotní investovať nevyhnutný kapitál do vývoja inovácií, ktoré zaručia väčší dojazd a to bez kompromisov v oblasti bezpečnosti. Bežné modely pneumatík charakterizované nízkym valivým odporom (označené známkou AA) a vysokou nosnosťou môžu byť rovnako vhodné. Takisto môžete hrať na istotu a vybrať si takzvané homologované pneumatiky, ktoré sú výrobcom špeciálne odporúčané pre Váš typ automobilu. To či je to možné vo Vašom prípade sa dozviete v sekcií pod názvom "O vybranom vozidle". V našom obchode Vám ponúkame pneumatiky vyhovujúce aj týmto kritériám.

Aké sú najnovšie kúsky z ponuky výrobcov pneumatík?


Za poslednú dobu sa u pneumatík pre elektromobily udomácnili charakteristiky „vysoké a úzke“. Tie odkazujú na pneumatiky, ktoré sú charakteristické svojím veľkým obvodom a úzkym dezénom, teda sú pneumatikami špeciálne určenými pre elektromobily. Niektorí známi výrobcovia začali ponúkať špeciálne pneumatiky práve pre elektromobily:

Nová generácia: „High Load” (HL) pneumatiky pre vysoké zaťaženie

Ťažké elektromobily a SUV s elektrickým alebo hybridným pohonom viac zaťažujú vozovku ako bežné osobné automobily. Avšak výrobcovia týchto vozidiel sa len zriedka zameriavajú na väčšie pneumatiky s vyššou nosnosťou. Z tohto dôvodu teraz Continental predstavuje prvé pneumatiky pre osobné automobily s novým „high-load“ indexom nosnosti – skrátene „HL“.

Vlastnosti pneumatík HL

Rozdiel medzi HL pneumatikami a konvenčnými pneumatikami je ich zloženie. Vyššia nosnosť je výsledkom zmien v štruktúre pneumatiky a v zložení materiálu. Aby sme vám mohli ponúknuť optimálnu pneumatiku, zohľadnili sa aj ďalšie faktory, ako valivý odpor a počet najazdených kilometrov. Podobne dôležitým aspektom je udržiavať valivý hluk na trvalo nízkej úrovni.

Prvá pneumatika HL pochádza od Continentalu

Index nosnosti („Load Index“ - LI) udáva maximálne povolené zaťaženie pneumatík vozidla. V januári 2021 spoločnosť Continental po prvýkrát predstavila pneumatiky HL s indexom nosnosti 101. Nosnosť je vyčíslená na 825 kg. Deklarovaným cieľom bolo vybaviť silne motorizované hybridné a elektrické vozidlá zosilnenými „heavy-duty“ pneumatikami. Je to dôležité, pretože trhový podiel týchto dvoch typov vozidiel sa postupne zvyšuje. Štatisticky tieto vozidlá vážia v priemere o 300 kg viac ako tie s naftovým alebo benzínovým motorom. To predstavuje skutočnú výzvu, pretože priestor pre väčšie pneumatiky na vašom aute je jednoducho obmedzený.
Oproti predchádzajúcim XL pneumatikám s indexom nosnosti 98 sa nosnosť pneumatík Continental HL zvýšila o 10 % zo 750 kg na 825 kg na pneumatiku. Dôležité vedieť: Tlak v pneumatikách zostáva nezmenený na cca. 2,5 baru. Mimochodom: Index nosnosti uvedený pre vaše vozidlo nájdete v osvedčení o evidencii časť 1 (doklad o evidencii vozidla). Relevantné sú posledné dve alebo tri číslice. Aby ste si vytvorili rezervy s ohľadom na nosnosť, môžete z právneho hľadiska prekročiť index nosnosti.

Požiadavky na pneumatiky pre elektromobily


 • Bezpečnosť
  Ako vždy, pravidlo znie: Bezpečnosť na prvom mieste! Pneumatiky pre elektromobily musia spĺňať dve hlavné kritériá – adekvátnu priľnavosť k vozovke a krátku brzdnú dráhu a to najmä pri zhoršenom stave vozovky. Druhé písmeno označenia pneumatík, ideálne písmeno A, označuje veľmi dobré vlastnosti pri brzdení na mokrom povrchu.
 • Nízky valivý odpor a vyššia nosnosť
  Elektrické autá sú zvyčajne ťažšie kvôli prítomnosti masívnych batérií. Zvolené pneumatiky musia preto poskytovať kompromis medzi zvýšeným zaťažením na jednej strane a z toho vyplývajúcim vyšším valivým odporom a opotrebovaním pneumatík a zvýšenou spotrebou energie na strane druhej. Niektorí výrobcovia pneumatík ponúkajú pre ťažšie vozidlá pneumatiky s označením XL. Dosiahnutie čo najnižšieho valivého odporu (trieda účinnosti A) zostáva cieľom, pretože je zrejmé: čím nižší odpor, tým vyšší dojazd vozidla.
 • Krútiaci moment
  Vďaka elektrickému pohonu pôsobí na pneumatiky elektrických a hybridných vozidiel na začiatku akcelerácie vyšší krútiaci moment, ako je to obvyklé u benzínových alebo naftových vozidiel. To má navyše vplyv na nájadz týchto vozidiel.
 • Nízka úroveň hlučnosti
  Nízka hladina hluku určite zvyšuje komfort jazdy. Pretože sú elektromobily všeobecne veľmi tiché, malo by sa na to pamätať aj pri výbere pneumatík.

Obľúbené elektromobily a im vyhovujúce pneumatiky

Najpredávanejšie elektromobily roku 2020. Pomôžeme Vám nájsť tie správne pneumatiky. Neváhajte použiť priložený link pre podrobné vyhľadávanie o Vašom vozidle.

# Označenie modelu / Typ Zobraziť pneumatiky
1 Renault Zoe Vyhľadávanie pneumatík Renault Zoe
2 VW e-Golf Vyhľadávanie pneumatík VW e-Golf
3 Tesla Model 3 Vyhľadávanie pneumatík Tesla Model 3
4 VW ID.3 Vyhľadávanie pneumatík VW ID.3
5 Hyundai Kona Elektro Vyhľadávanie pneumatík Hyundai Kona Elektro
6 TSmart Fortwo Vyhľadávanie pneumatík TSmart Fortwo
7 VW e-Up Vyhľadávanie pneumatík VW e-Up
8 BMW i3 Vyhľadávanie pneumatík BMW i3
9 Audi E-Tron Vyhľadávanie pneumatík Audi E-Tron
10 Opel Corsa-e Vyhľadávanie pneumatík Opel Corsa-e
Label: A-A-68

Označenie pneumatík EÚ a elektromobily


Môže mi označenie pneumatík EÚ pomôcť pri výbere správnych pneumatík pre môj elektromobil?

Áno, pretože toto označenie poskytuje informácie o vlastnostiach pneumatík v nasledujúcich troch oblastiach:

a) trieda účinnosti

b) priľnavosť za mokra

c) emisie hluku

Tie dobré pneumatiky, najmä pre elektromobily, by mali dosahovať v triede účinnosti a priľnavosti za mokra kategóriu A. Tí vodiči elektrických vozidiel, ktorí prikladajú vysokú dôležitosť pohodliu pri jazde, si vyberajú pneumnatriky z nízkou úrovňou hlučnosti v decibeloch. Čím je dané číslo nižšie, tým tichšia je prevádzka daných pneumatík. Výnimočne tiché pneumatikysa označujú symbolom vlnky.

Ktoré pneumatiky odporúča pneumatikypriamo.com ako vhodné pre Váš elektromobil?

Nižšie uvádzame niekoľko vychytávok, ktoré ponúkame v našom obchode:

Ceny zahŕňajú DPH aj dopravu na území Slovensku