Používame cookies. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s ich používaním.
OK
Stav objednávky x
Odhlásiť sa

0042 1233 456 3980042 1233 456 398

X
Potrebujete pomoc?
Tu Vás krok
za krokom dovedieme
k tým správnym
pneumatikám.
Vyhľadávanie pneumatík
Šírka
Výška
Priemer
Reifen Finden

Podľa údajov o vozidle
Značka:
Séria modelov:
Rok výroby / typ:
Séria / Verzia:

Pneumatiky pre elektromobily a hybridy

S postupným pribúdaním elektromobilov na cestách sa elektromobily a vozidlá s hybridným pohonom menia z trendu na trvalú súčasť automobilového trhu. Je len prirodzené, že bolo potrebné vyvinúť aj špeciálne pneumatiky pre elektromobily (alebo vozidlá na elektrický pohon vo všeobecnosti) a hybridy.

Čo zohľadniť pri výbere pneumatík

Bezpečná úroveň priľnavosti, vysoký komfort riadenia a rovnako aj výnimočná ekonomickosť – toto sú požadované kritériá. To ale znamená pre gumárenský priemysel neľahkú úlohu. Vývoj pneumatík pre elektromobily vyžaduje intenzívny výskum. Najmä prémiový výrobcovia sú preto ochotní investovať nevyhnutný kapitál do vývoja inovácií, ktoré zaručia väčší dojazd a to bez kompromisov v oblasti bezpečnosti. Bežné modely pneumatík charakterizované nízkym valivým odporom (označené známkou AA) a vysokou nosnosťou môžu byť rovnako vhodné. Takisto môžete hrať na istotu a vybrať si takzvané homologované pneumatiky, ktoré sú výrobcom špeciálne odporúčané pre Váš typ automobilu. To či je to možné vo Vašom prípade sa dozviete v sekcií pod názvom "O vybranom vozidle". V našom obchode Vám ponúkame pneumatiky vyhovujúce aj týmto kritériám.

Aké sú najnovšie kúsky z ponuky výrobcov pneumatík?


Michelin ePrimacy Za poslednú dobu sa u pneumatík pre elektromobily udomácnili charakteristiky „vysoké a úzke“. Tie odkazujú na pneumatiky, ktoré sú charakteristické svojím veľkým obvodom a úzkym dezénom, teda sú pneumatikami špeciálne určenými pre elektromobily. Niektorí známi výrobcovia začali ponúkať špeciálne pneumatiky práve pre elektromobily:

 • Michelin ePrimacy
  elektromobilom sľubujú až o 7% väčším dojazd, s veľkosťou od 15 do 20 palcov
 • Continental EcoContact 6
  nižšia spotreba paliva, vysoký nájazd, špičková zmes oxidu kremičitého
 • Hankook Kinergy Eco 2
  optimalizované pre palivovú úspornosť, zo zníženou úrovňou valivého hluku, zlepšená trakcia na mokrom aj suchom povrchu
 • Kumho Wattrun VS31
  extrémne ľahké vďaka použitiu najmodernejších materiálov, valivý odpor optimalizovaný pre maximálnu účinnosť paliva, tichá a pohodlná prevádzka

Požiadavky na pneumatiky pre elektromobily


 • Bezpečnosť
  Ako vždy, pravidlo znie: Bezpečnosť na prvom mieste! Pneumatiky pre elektromobily musia spĺňať dve hlavné kritériá – adekvátnu priľnavosť k vozovke a krátku brzdnú dráhu a to najmä pri zhoršenom stave vozovky. Druhé písmeno označenia pneumatík, ideálne písmeno A, označuje veľmi dobré vlastnosti pri brzdení na mokrom povrchu.
 • Nízky valivý odpor a vyššia nosnosť
  Elektrické autá sú zvyčajne ťažšie kvôli prítomnosti masívnych batérií. Zvolené pneumatiky musia preto poskytovať kompromis medzi zvýšeným zaťažením na jednej strane a z toho vyplývajúcim vyšším valivým odporom a opotrebovaním pneumatík a zvýšenou spotrebou energie na strane druhej. Niektorí výrobcovia pneumatík ponúkajú pre ťažšie vozidlá pneumatiky s označením XL. Dosiahnutie čo najnižšieho valivého odporu (trieda účinnosti A) zostáva cieľom, pretože je zrejmé: čím nižší odpor, tým vyšší dojazd vozidla.
 • Krútiaci moment
  Vďaka elektrickému pohonu pôsobí na pneumatiky elektrických a hybridných vozidiel na začiatku akcelerácie vyšší krútiaci moment, ako je to obvyklé u benzínových alebo naftových vozidiel. To má navyše vplyv na nájadz týchto vozidiel.
 • Nízka úroveň hlučnosti
  Nízka hladina hluku určite zvyšuje komfort jazdy. Pretože sú elektromobily všeobecne veľmi tiché, malo by sa na to pamätať aj pri výbere pneumatík.

Obľúbené elektromobily a im vyhovujúce pneumatiky


Label: A-A-68

Môže mi označenie pneumatík EÚ pomôcť pri výbere správnych pneumatík pre môj elektromobil?

Áno, pretože toto označenie poskytuje informácie o vlastnostiach pneumatík v nasledujúcich troch oblastiach:

a) trieda účinnosti

b) priľnavosť za mokra

c) emisie hluku

Tie dobré pneumatiky, najmä pre elektromobily by mali dosahovať v triede účinnosti a priľnavosti za mokra kategóriu A. Tí vodiči elektrických vozidiel, ktorí prikladajú vysokú dôležitosť pohodliu pri jazde, si vyberajú pneumnatriky z nízkou úrovňou hlučnosti v decibeloch. Čím je dané číslo nižšie, tým tichšia je prevádzka daných pneumatík. Výnimočne tiché pneumatikysa označujú symbolom vlnky.

Ktoré pneumatiky odporúča pneumatikypriamo.com ako vhodné pre Váš elektromobil?

Nižšie uvádzame niekoľko vychytávok, ktoré ponúkame v našom obchode: