Stav objednávky x
Odhlásiť sa

1233 456 3981233 456 398

Často Kladené Otázky

 1. Čo je DEX?
 2. Výsledok ankety: Ako hodnotia vodiči kritéria štítku pneumatík EÚ?
 3. Kde je index DEX znázornený?
 4. Platí index DEX aj pre zimné pneumatiky?
 1. Čo je DEX?

  Vedúci európsky internetový obchodník s pneumatikami Delticom požiadal v reprezentatívnej európskej ankete vodičov z 15 krajín o hodnotenie troch kritérií štítku pneumatík EÚ.

  Uprednostnenie kritérií štítku, ktoré vyplýva z tejto ankety, tvorí základ indexu DEX (Delticom index tried efektívnosti). Index DEX je tak kombináciou hodnoty jednotlivých kritérií štítku pneumatiky a ohodnotenia týchto kritérií.

  Index DEX uľahčuje rozhodnutie pri nákupe. V internetových obchodoch spoločnosti sa index „DEX“ zobrazí prostredníctvom systému hodnotenia s jednou alebo až s maximálne piatimi hviezdičkami.  

  Čím viac hviezdičiek index DEX obsahuje, tým viac zodpovedá označená pneumatika so svojimi triedami efektívnosti zisteným preferenciám opýtaných vodičov.  

  Pozor: Index DEX platí len pre letné a celoročné pneumatiky! 2. Výsledok ankety: Ako hodnotia vodiči kritéria štítku pneumatík EÚ?

  Bezpečnosť je uprednostnená pred potenciálom šetrenia. Viac ako polovica opýtaných považuje priľnavosť za mokra za najdôležitejšiu vlastnosť na štítku EÚ. Na druhom mieste, s viac ako 25 percentami, je podľa ankety valivý odpor. Najnižšie ohodnotenie na stupnici hodnotenia má hluk valenia. 3. Kde je index DEX znázornený?

  Index DEX je exkluzívne zobrazený v internetových obchodoch spoločnosti Delticom. Index DEX sa Vám zobrazí pri kúpe pneumatiky vo výslednom zozname hľadania pneumatík a v podrobnostiach ku pneumatike. 4. Platí index DEX aj pre zimné pneumatiky?

  Štítok pneumatík EÚ neobsahuje jazdné vlastnosti na ľade a snehu. Preto sa pri nákupe zimných pneumatík odporúčajú testovacie správy uvedené na neutrálnej stránke testovania pneumatík Testpneumatik.com.