Stav objednávky x
Odhlásiť sa

1233 456 3981233 456 398

Náš príspevok k väčšej udržateľnosti

Sortiment udržateľných produktov

V našom sortimente už nájdete udržateľné a zdroje šetriace pneumatiky.

Naša pečať trvalej udržateľnosti

Udržateľné produkty získavajú u nás ocenenie.

Naše know-how ako vaša pomoc

Dáme cenné rady: Čo môžete urobiť jednoducho pre seba ako motorista?

Udržateľnosť začína nákupom pneumatík, pokračuje každodenným jazdným správaním a končí profesionálnou likvidáciou ojazdených pneumatík. My v pneumatikypriamo.com – najväčšom európskom online predajcovi pneumatík – ponúkame návrhy na túto kľúčovú tému, poskytujeme tipy, ako nájsť pneumatiky a informujeme o tom, aké inovatívne produkty a nápady plánujú výrobcovia pneumatík. Len spoločne je možné dosiahnuť cieľ – trvalá udržateľnosť.

Udržateľnosť poháňa voľby spotrebiteľov aj vládne politiky, čoho dôkazom je pôsobivý rast trhu so zelenými pneumatikami. Tieto pneumatiky, ktoré využívajú materiály šetrné k životnému prostrediu a špičkové technológie, sľubujú výrazné zlepšenie energetickej účinnosti a zlepšenie environmentálneho výkonu.

Ďalším presvedčivým dôvodom, prečo investovať do ekologických pneumatík, je rastúca popularita elektrických vozidiel. Tieto pneumatiky pomáhajú zlepšovať výkon vozidla a zohrávajú kľúčovú úlohu pri riešení problémov s obmedzeným dojazdom elektrických vozidiel. Pokračujúci dopyt po ekologických pneumatikách v sektore OEM zdôrazňuje zásadnú úlohu, ktorú tieto produkty zohrávajú pri formovaní budúcnosti automobilového priemyslu.

Očakáva sa, že počas prognózovaného obdobia od roku 2021 do roku 2027 bude trh so zelenými pneumatikami rásť s CAGR 11,02 %.

Túžba spotrebiteľov po ekologických riešeniach mobility zvyšuje dopyt po „zelených“ pneumatikách, ktoré sú energeticky účinné a zároveň šetrné k životnému prostrediu. Podstatným faktorom pri týchto pneumatikách je typ použitých materiálov. Výrobcovia pneumatík sa snažia nahradiť gumu syntetickými kompozitmi, ktoré často obsahujú oxid kremičitý. Silica nahrádza gumu v behúni, čím sa minimalizuje trenie na vozovke a znižuje sa valivý odpor. V dôsledku toho sa zvyšuje energetická účinnosť, pretože valivý odpor predstavuje asi 10 – 15 % spotreby paliva v automobiloch a až 30 % v nákladných automobiloch. Aj kedˇ ho pneumatiky s nízkym valivým odporom znižujú len o 2 až 3 %, ale s tým spojené úspory paliva sú stále šetrné k životnému prostrediu.

Medzi lídrov na trhu s ekologickými pneumatikami pre automobily patria korporácie ako sú Michelin, Bridgestone, Continental, Goodyear Tire & Rubber Company, Pirelli & C. SpA a mnohé ďalšie. Títo výrobcovia neustále investujú do inovácií produktov, výskumu a vývoju, fúzií a akvizícií a geografickej expanzie.

Zdroj: Správa: Automotive Green Tires Market - Growth, Trends, COVID-19 Impact, and Forecasts (2022 - 2027) (09.2022) (Dátum: 26.10.2023)

Ponúkame vám rýchle vyhľadávanie trvalo udržateľných pneumatík

Pomocou našich vyhľadávacích filtrov môžete rýchlo a jednoducho vyhľadať pneumatiky, ktoré sú napríklad úsporné alebo šetria zdroje.

Štítok EÚ – nevyhnutná súčasť vášho výberu pneumatík

Pri výbere pneumatiky venujte pozornosť hodnotám štítkov pneumatík EÚ. Tie vám poskytnú dobrý prehľad o tom, či je pneumatika úsporná.

Naši montážni partneri - efektívna dodávka a likvidácia odpadových pneumatík

Pri nákupe využite možnosť nechať si pneumatiky namontovať v niektorom z našich partnerských autoservisov. Takto budú správne zlikvidované aj vaše ojazdené pneumatiky.

Protektorované pneumatiky – udržateľné a mimoriadne šetrné k zdrojom

Pokiaľ ide o kvalitu a bezpečnosť, protektorované pneumatiky môžu jednoznačne konkurovať úplne novým pneumatikám. Dôkazom toho je, že na protektorované pneumatiky dostanete dvojročnú záruku výrobcu – rovnako ako na nové pneumatiky.

Ďalšie informácie

Pneumatiky na elektromobily – musia sedieť!

Elektromobily sú čoraz populárnejšie. Elektrické aj hybridné autá však vyžadujú špeciálne pneumatiky.

Ďalšie informácie