Stav objednávky x
Odhlásiť sa

1233 456 3981233 456 398

Často Kladené Otázky

 1. Aké značky a veľkosti ponúkate?
 2. Ako funguje automatická kontrola tlaku vzduchu?  
 3. Ako rozoznám farbu písma na základe popisu produktu? 
 4. Ako vplýva výmena pneumatík na protišmykový a protipreklzovací systém (ABS a ASR)?
 5. Čo je značka E? 
 6. Čo obržím, ak objednám "Top Quality" ? 
 7. Čo sú pneumatiky s pevným (nemenným) smerom behu? 
 8. Čo znamená "v príprave"? 
 9. Čo znamená FR? 
 10. Čo znamená index záťaže (LI) príp. Index nosnosti, ako napr. 85 alebo 86?
 11. Čo znamená ML? 
 12. Čo znamená označenie "Auslauf" ?
 13. Čo znamená označenie M+S? 
 14. Čo znamená označenie pneumatík "Star Performer"? 
 15. Čo znamená TÜV-GS?
 16. Čo znamenajú poznávacie písmená pri rýchlostnom indexe, ako napr. Q a T?
 17. Existuje možnosť obdržania povolenia používania iných typov pneumatík?
 18. Kde nájdem informácie o testoch pneumatík?
 19. Kedy potrebujem Všeobecné povolenie prevádzky vozidla? 
 20. Môžem jazdiť na pneumatikách s vyšším rýchlostným indexom?  
 21. Môžem jazdiť s rôznymi pneumatikami? 
 22. Môžem montovať iné pneumatiky na disky?
 23. Na akých pneumatikách smiem jazdiť?
 24. Smiem používať aj iné pneumatiky ako tie, ktoré sú uvedené v technickom preukaze?
 1. Aké značky a veľkosti ponúkate?

  Na našej internetovej stránke www.pneumatikypriamo.com Vám ponúkame viac ako 10.000 rôznych typov pneumatík približne 60 značiek pneumatík. Pomocou nášho prehľadného vyhľadávača si môžete nechať zhotoviť individuálnu ponuku. Bližšie informácie k vyhľadávaniu pneumatík a objednávke nájdete na tu. 2. Ako funguje automatická kontrola tlaku vzduchu?  

  Automatická kontrola tlaku vzduchu funguje pomocou špeciálneho ventilu pneumatiky so senzorom. Ventily sú v predaji v sete alebo aj jednotlivo. Ak musí byť senzor obnovený, mali by ste ho v odbornej dielni nechať nastaviť a načítať. Dbajte prosím na to, že automatická kontrola tlaku vzduchu nefunguje u štandardného ventilu.   3. Ako rozoznám farbu písma na základe popisu produktu? 

  V našich internetových obchodoch nájdete pri údajoch rozmerov pneumatiky často aj údaj o farbe písma na pneumatike. Skratka písmen, ako napr. WLT alebo OWL (outline white letters) a BLK alebo BSW (black sidewall), poskytujú bližšie informácie k optickej príp. farebnej podobe pneumatiky.   4. Ako vplýva výmena pneumatík na protišmykový a protipreklzovací systém (ABS a ASR)?

  U vozidiel s protišmykovým a protipreklzovacím systémom sa pri výmene pneumatík musí dbať na veľkosť pneumatík a na rovnako veľký obvod valenia, pretože pri vysokých odchýlkach môže dôjsť k poruchám systémov. K tomu je potrebné príslušné potvrdenie výrobcom pneumatík. Toto vyhlásenie nespornosti slúži k eventuálnej predlohe u skúšajúcich inštancií. 5. Čo je značka E? 

  Už niekoľko rokov pneumatiky predávané v EÚ musia podliehať prísnej európskej skúšobnej norme. Pre splnenie normy musia byť splnené vysoké kvalitatívne štandardy. Značka E so skratkou "E" alebo "e" na bočnej strane pneumatiky na to upozorňuje. 6. Čo obržím, ak objednám "Top Quality" ? 

  U pneumatík s označením "Top Quality" sa nejedná o značku pneumatík, ale o kvalitnú pneumatiku vo výhodnom cenovom segmente. Ak zvolíte túto možnosť, obdržíte od nás kvalitnú pneumatiku tej istej značky, ktorá je na základe skladových zásob ponúkaná za výhodné podmienky. 7. Čo sú pneumatiky s pevným (nemenným) smerom behu? 

  Moderné pneumatiky majú stále častejšie pevný (nemenný) smer behu, to znamená, že ich profily sú tak konštruované, že sa musia valiť v predpísanom smere behu. Tento pevný smer behu je pre výkon pneumatík veľkou výhodou (vznik hluku, vlastnosti za mokra) ako aj prenos sily na ľade a snehu. 8. Čo znamená "v príprave"? 

  V príprave znamená, že výroba typu pneumatiky je plánovaná. Možný doddací termín Vám ale momentálne nemôžeme oznámiť, pretože proces výroby ešte nezačal.   9. Čo znamená FR? 

  Označenie FR zastupuje slovo "rebro disku (felgenrippe)". To je ochrana z gumy na vonkajšej hrane disku. 10. Čo znamená index záťaže (LI) príp. Index nosnosti, ako napr. 85 alebo 86?

  Index záťaže (LI) pneumatiky udáva maximálne zaťaženie na jednu pneumatiku (v kg). V prípade prestavenia má byť index zaťaženia rovnaký alebo vyšší. Je predpísané, že nosnosť pneumatiky x 2 pokrýva zaťaženie nápravy (č. 16 technického preukazu). Každej hodnote je v normovanej tabuľke priradené maximálne zaťaženie (v kg). Napríklad pri indexe záťaže LI = 85 - 515 kg, parameter 86 zodpovedá 530 kg. Prehľadnú tabuľku nájdete tu. 11. Čo znamená ML? 

  Označenie ML znamená "s lištou (mit Leiste)". To je gumový výklenok na vonkajšom boku pneumatiky, ktorý má zabrániť poškriabaniu disku o obrubník.   12. Čo znamená označenie "Auslauf" ?

  Označenie "Auslauf" pri rozmere pneumatiky znamená, že tento profil sa výrobcom pre aktuálnu sezónu už vyrábať nebude. Až do kompletného výpredaja sú však zvyšné zásoby dodateľné. 13. Čo znamená označenie M+S? 

  Na európskom území je skratka M+S (Matsch - "blato" + Schnee - "sneh") označením pre zimné pneumatiky. Tieto sú na základe svojho profilu s tisícmi jemných zárezov a vlastností materiálu špeciálne vhodné pre zimné pomery na cestách. Zatiaľ čo elasticita letných pneumatík značne ubúda už pri teplotách pod 7°C - a tým sa zhoršuje kontakt s vozovkou - obsahujú zimné pneumatiky špeciálnu voči zime odolnú zmes gumy s vysokým podielom silice alebo prírodného kaučuku. Hlavne na mokrých a zľadovatelých cestách majú pneumatiky M+S zreteľne väčšiu priľnavosť a ohľadne brzdných, riadiacich a zrýchľovacích vlastností sú podstatne lepšie ako letné pneumatiky.   14. Čo znamená označenie pneumatík "Star Performer"? 

  Značka pneumatík Star Perfomer je naša domovská značka. Viac informácií nájdete na našej internetovej stránke www.starperformer.de. Informácie testov Vám žiaľ momentálne nemôžeme poskytnúť, pretože naši privátni zákazníci ešte pneumatiky neohodnotili a spoločnosť ADAC príp. iné inštitúcie testujú len všeobecne disponibilné značky (žiadne domovské značky). Samozrejme máte na pneumatiky značky "Star Performer", ako aj na naše všetky ostatné značky, nárok na záruku. 15. Čo znamená TÜV-GS?

  TÜV-GS je špeciálna pečať TÜV. Skratka GS znamená „Overená bezpečnosť (Geprüfte Sicherheit)“, to znamená príslušný výrobok je testovaný neutrálnou, nezávislou odbornou organizáciou TÜV a je vyhlásený za bezpečný. 16. Čo znamenajú poznávacie písmená pri rýchlostnom indexe, ako napr. Q a T?

  Tieto poznávacie písmená poskytujú informáciu o najvyššej pripustenej rýchlosti pneumatiky. Písmenu sú priradené rýchlostné kategórie. Prehľad nájdete na tu. U zimných pneumatík môžete zvoliť nižší rýchlostný index. Predpokladom je viditeľné umiestnenie nálepky vo vnútri vozidla, na ktorej je uvedená najvyššia pripustená rýchlosť pneumatiky. Všeobecne sa odporúča voľba pneumatiky s najbližšie nižším rýchlostným indexom. 17. Existuje možnosť obdržania povolenia používania iných typov pneumatík?

  Ak veľkosti pneumatík alebo diskov, ktoré chcete nadobudnúť, nezodpovedajú tým, ktoré sú uvedené vo Vašom technickom preukaze, potom je potrebné potvrdenie výrobcom pneumatík o technických údajoch pneumatík. Také všeobecné zmeny ako odlišné veľkosti pneumatík alebo diskov musia byť prevedené osvedčeným znalcom. Dodatočný odborný posudok a zmena alebo nové vydanie potvrdenia o registrácii nie je potrebné, pokiaľ sú ostatné pneumatiky na vozidle namontované v rámci platného povolenia prevádzky vozidla/povolenia typu európskeho spoločenstva. 18. Kde nájdem informácie o testoch pneumatík?

  Informácie o výsledkoch testov pneumatík nájdete tu v nemeckom jazyku alebo v anglickom jazyku 19. Kedy potrebujem Všeobecné povolenie prevádzky vozidla? 

  Ak chcete na Vaše vozidlo namontovať pneumatiky iných rozmerov, potrebujete Všeobecné povolenie prevádzky vozidla (Allgemeine Betriebserlaubnis=ABE). Toto povolenie majte pri Vašich ostatných dokladoch k vozidlu, tak aby ste ho kedykoľvek na požiadanie mohli predložiť.   20. Môžem jazdiť na pneumatikách s vyšším rýchlostným indexom?  

  Môžete kedykoľvek jazdiť na pneumatikách s vyšším rýchlostným indexom. 21. Môžem jazdiť s rôznymi pneumatikami? 

  Je pripustené jazdiť s rôznymi pneumatikami, ak sú na jednej náprave namontované rovnaké pneumatiky. Chceli by sme Vás ale od toho odradiť, pretože použitie rozličných pneumatík môže zapríčiniť podstatné zhoršenie jazdných vlastností vozidla, hlavne na mokrej a zľadovatelej vozovke.   22. Môžem montovať iné pneumatiky na disky?

  Informujte sa podľa odborného posudku diskov alebo technického preukazu o pripustených veľkostiach pneumatík alebo sa obráťte priamo na výrobcu. 23. Na akých pneumatikách smiem jazdiť?

  Prípustné rozmery pneumatík pre Vaše vozidlo nájdete vo Vašom technickom preukaze. V technickom preukaze nájdete okrem toho záznamy k prípustným možnostiam vybavenia vozidla pneumatikami (ako napríklad široké a zimné pneumatiky) a údaje k rozmerom pre kolesá z ľahkého kovu. 24. Smiem používať aj iné pneumatiky ako tie, ktoré sú uvedené v technickom preukaze?

  Prosím, používajte pneumatiky, ktoré sú zákonne predpísané a ktoré sú uvedené vo Vašom technickom preukaze. Tam nájdete bližšie informácie k prípustným rozmerom pneumatík ako aj nosnosti a najvyššej rýchlosti pneumatík.