Stav objednávky x
Odhlásiť sa

1233 456 3981233 456 398

Často Kladené Otázky

Otázky k štítku pneumatík EÚ

Všeobecné informácie k štítku pneumatík EÚ

Aké alternatívne možnosti hodnotenia existujú okrem štítku pneumatík EÚ?

Aké alternatívne možnosti hodnotenia existujú okrem štítku pneumatík EÚ?

Nový štítok informuje zákazníka o troch dôležitých kritériách valivého odporu, priľnavosti za mokra a emisie hluku. Existujú ale aj ďalšie dôležité vlastnosti produktu, ktoré sú relevantné pre bezpečnosť, a ktoré sa majú pri voľbe novej pneumatiky taktiež zohľadniť.  
K týmto vlastnostiam patria napr. vlastnosti pri aquaplaning, jazdná stabilita, životnosť, brzdné vlastnosti na suchej a mokrej vozovke a taktiež vlastnosti pneumatiky pri zimných podmienkach.

Výrobcovia upozorňujú, že štítok pneumatík nemá platiť ako náhrada podrobnejších informácií, ktoré napríklad vyplývajú z testov v odborných časopisoch.
Tak ponúka štítok pre zimné pneumatiky napríklad len jednu omedzenú výpovednú schopnosť, pretože vlastnosti v zime nie sú znázornené.  

Testy pneumatík realizované automobilovými odobrnými časopismi ostávajú aj naďalej dôležitým informačným prostriedkom pre konečných spotrebiteľov, pretože tieto testujú namiesto 3 kritériii uvedených na štítku aj ďaších 11 vlastností produktu, ktoré sú dôležité pre bezpečnosť.

Na internete nájdete na stránke www.testpneumatik.com veľkú medzinárodnú a nezávislú platformu spotrebiteľov pre hodnotenie pneumatík v normálnej cestnej premávke. Tu vodiči otestovali a ohodnotili pneumatiky za bežných podmienok.