Stav objednávky x
Odhlásiť sa

1233 456 3981233 456 398

Často Kladené Otázky

Otázky k štítku pneumatík EÚ

Štruktúra/kritéria hodnotenia štítku pneumatík EÚ

Dodatočné kritéria/možnosti k hodnoteniu pneumatík

Dodatočné kritéria/možnosti k hodnoteniu pneumatík

Nový štítok informuje zákazníka o troch dôležitých kritériách valivého odporu, priľnavosti za mokra a emisie hluku. Existujú ale aj ďalšie dôležité vlastnosti produktu, ktoré sú relevantné pre bezpečnosť, a ktoré sa majú pri voľbe novej pneumatiky taktiež zohľadniť.  
K týmto vlastnostiam patria napr. vlastnosti pri aquaplaning, jazdná stabilita, životnosť, brzdné vlastnosti na suchej a mokrej vozovke a taktiež vlastnosti pneumatík pri zimných podmienkach.  

Výrobcovia upozorňujú, že štítok pneumatík nemá platiť ako náhrada podrobnejších informácií, ktoré napríklad vyplývajú z testov v odborných časopisoch.
Tak ponúka štítok pre zimné pneumatiky napríklad len jednu omedzenú výpovednú schopnosť, pretože vlastnosti v zime nie sú znázornené. 

Testy pneumatík realizované automobilovými odobrnými časopismi ostávajú aj naďalej dôležitým informačným prostriedkom pre konečných spotrebiteľov, pretože tieto testujú namiesto 3 kritériii uvedených na štítku aj ďaších 11 vlastností produktu, ktoré sú dôležité pre bezpečnosť.

Na internete nájdete na stránke